Ubezpieczenie od burz i nawałnic. Odszkodowanie zależy od siły wiatru

Obecnie na rynku ubezpieczeń można znaleźć różnego rodzaju oferty, jednak nie wszystkie będą w stanie faktycznie uchronić nasz majątek przed skutkami nawałnic. Niestety ubezpieczyciele bardzo często korzystają na niewiedzy swoich klientów, pamiętajmy, aby bardzo dokładnie czytać i analizować treść umowy, jaką podpisujemy. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych rad.

Jesień to pora roku, w której nagłe zmiany temperatur nie są niczym nadzwyczajnym i sprzyjają powstawaniu burz, nawałnic oraz gradobicia. Jeżeli chcemy chronić swój dom, warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia, które może zminimalizować koszty ewentualnych remontów i napraw. Co roku żywioły powodują milionowe straty, dlatego warto się przed nimi dobrze zabezpieczyć. Wybierając ubezpieczenie od klęsk żywiołowych, należy sprawdzić, w jaki sposób rozumiane są przez ubezpieczyciela pojęcia huraganu, nawałnica itp. Standardowe polisy zapewniają wprawdzie ochronę przed nawałnicami oraz trąbami powietrznymi, trzeba jednak wiedzieć, że w umowie zawsze określone są warunki pogodowe uprawniające do otrzymania stosownego zadośćuczynienia.

Prędkość wiatru ma znaczenie

Każdy ubezpieczyciel ma precyzyjne wskazaną prędkość wiatru, najprawdopodobniej otrzymamy zadośćuczynienie za szkody wyrządzone przez wiatr o prędkości co najmniej 17,5 m/s. Oczywiście niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mają wyższy próg siły wiatru, warto zwrócić na to szczególną uwagę i wybierać ubezpieczycieli, którzy mają jak najniższy limit prędkości wiania.

Powódź

Choć mogłoby się wydawać, że każda standardowa polisa ubezpieczeniowa powinna posiadać w pakiecie ochronę przed skutkami powodzi, bo jest to niewątpliwie podstawowe zagrożenie. Nie w każdym pakiecie ubezpieczeniowym znajdziemy ochronę przed powodzią. Jeżeli w umowie ubezpieczenia nie ma wyszczególnionego tego rodzaju żywiołu, to nie warto decydować się na jej podpisywanie.

Ubezpieczenie można rozszerzyć

Oczywiście nie musimy ograniczać się wyłącznie do pakietu podstawowego, ubezpieczenie możemy rozszerzyć na przykład o ruchomości przechowywane w domu, różnego rodzaju kataklizmy. Najważniejsze jest to, żeby decyzji dotyczącej ubezpieczenia nie podejmować zbyt pochopnie, pamiętajmy, aby dokładnie czytać warunki umowy.

Sprawdź koniecznie porównania:
Porównanie kredytów gotówkowych 2023
Porównanie kredytów hipotecznych 2023
Porównanie kredytów samochodowych 2023
Porównanie pożyczek pozabankowych 2023
Porównanie kont osobistych 2023

Bankuj.pl to niezależny portal, w którym znajdziecie zbiór ofert banków z Lublina, obejmujący tanie kredyty gotówkowe (sprawdź oprocentowanie na maj 2024), kredyty na zakup nieruchomości (kredyty mieszkaniowe, kredyty na dom, kredyty na działkę budowlaną), konta bankowe (internetowe konta osobiste, konta dla małych i średnich firm), bezpłatne usługi pośrednictwa finansowego, świadczone przez doświadczonych specjalistów kredytowych renomowanych firm eksperckich z Lublina. Sprawdź aktualne porównania i wybierz rozwiązanie dopasowane do własnych potrzeb i możliwości. Wszystkie produkty bankowe zaprezentowane na niniejszej stronie mają charakter wyłącznie informacyjny.